Si rebo una herència poden extingir-me o modificar-me la pensió compensatòria?


Les mesures contingudes en un procés de separació o divorci poden modificar-se si canvien les circumstàncies.



El tribunal Suprem en sentència de data 17/03/2014 senta com a doctrina jurisprudencial en la interpretació dels articles 100 i 101 del Codi civil que el fet de rebre una herència és una circumstància en principi no previsible, sinó sobrevinguda, susceptible d’incidir favorablement en la situació econòmica del beneficiari o creditor de la pensió, i com tal determinant de la seva modificació o extinció.



Bufet Horcajada



Advocats matrimonialistes Lleida




Més notícies..

 


Ultimas noticias

10

07

2019

Cal seguir el protocol

Es necessari seguir  els protocols contra el frau per evitar […]

09

25

2019

DRET BANCARI: Reclamació de posicions deutores cas d’èxit

L'entitat Banc de Sabadell ha estimat […]

09

23

2019

També es delicte

  La Sala Penal del Tribunal Suprem ha dictat, amb data […]

09

10

2019

"Famílies europees "

"Famílies europees " La lliure circulació de ciutadans de la Unió Europea […]

09

10

2019

GUARDA I CUSTODIA DELS FILLS : S'imposa la compartida

Article de l´advocada matrimonialista Mª José Horcajada referent a la […]

08

22

2019

DIVORCI ENTRE PARELLES DE LA UNIO EUROPEA: Nou reglament

Vivim en un món cada vegada més globalitzat i és […]

08

21

2019

DIVORCI I ANIMALS DOMÈSTICS: Custòdia compartida del gos

Article de l´advocada de LLeida especialista en Dret de Familia […]

07

01

2019

INDEMNITZACIO ACCIDENTS DE TRANSIT : Qué passa quan no podem provar qui és culpable?

Existeixen suposats en els quals no és possible o no […]

06

12

2019

¿Es compatible la percepció d´ una pensió d´ incapacitat absoluta amb el treball?

Reproduïm a continuació l´article publicat per l´advocada Mª José Horcajada […]


    

Horcajada Abogados
Avda. Blondel 27, 7º-1º
25002 Lleida - ESPANYA

T. 973 281 424
M. 609 721 439
E. info@horcajada-abogados.com